عایق سقف با فوم پاششی پلی یورتان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان از انواع عایق های حرارتی استفاده میشود. یکی از انواع عایق های حرارتی پر مصرف در صنعت ساخت و ساز فوم پلی یورتان است.شرکت ایمن پوشش پاسارگاد در این زمینه پروژه های زیادی را اجرا کرده است یکی از این پروژه ها به شرح زیر است.

پروژه استفاده از فوم پاششی پلی یورتان در سقف ویلا

در این پروژه که ویلایی در مازندران بود به منظور ایجاد عایق حرارت و برودت از فوم پاششی در سقف استفاده شد.در این پروژه که متراژ کل آن 400 متر بود از متریال سنتزیا اسپانیا استفاده شد و مدت زمان اجرا پروژه دو روز طول کشید.با توجه به اینکه اکثر افراد از این محصول فقط در سقف و زیرشیروانی استفاده می کنند باعث بهینه سازی 70 درصدی در مصرف سوخت می شود.فوم پاششی سلول بسته بافت چوب پنبه ای دارد و همین باعث جلوگیری از صدای باران در زیر سقف ویلا می شود.

عمر مفید فوم پاششی 45 سال است و هنگام استفاده از آن دسترسی به نقاط کور آسان می شود و همچنین به دلیل اینکه به صورت پاششی استفاده می شود قدرت چسبندگی به تمام سطوح از جمله آهن ،چوب ،شیشه ،ورق گالوانیزه ،چرم ،و... دارد.فوم پاششی در مقابل حشرات موزی مثل سوسک و موش و همچنین پرندگان غیرقابل نفوذ است . این نوع عایق برخلاف عایق پشم شیشه و پشم سنگ پس از اجرا هیچ گونه عوارض و حساسیتی ایجاد نمی کند.اجرای فوم پاششی پلی یورتان سریع و آسان است و باعث استحکام بخشی می شود یعنی اگر روی ورق گالوانیزه اجرا شود باعث محکم شدن ورق می شودیکپارچه بودن سطح فوم باعث می شود غیرقابل نفوذ و آنتی باکتریال باشد به همین دلیل در سقف سوله های داروسازی یا مرغداری قابل اجرا است.