زمان اجرای مناسب برای عایق فوم پاششی پلی یورتان

در حال حاضر بیشترین افراد متقاضی برای فوم پاششی پلی یورتان مخصوصا عایق صوتی مربوط به ساختمانهای مسکونی و آپارتمانها می باشد . امروزه ساختمان های در حال ساخت هیچ گونه توجهی به آسایش صوتی ساختمان ها نمی کنند و بعد از نازک کاری و تحویل دادن به افراد هیچ اقدام موثری انجام نمی دهند. برای اجرای فوم پاششی به دلیل شرایط ویژه تجهیزات کارگاه و همچینین ماشین آلات آنها باید قبل از نازک کاری و با رعایت زمان مناسب انجام شود.


پلی یورتان بهترین عایق صوتی است و تا 95% مانع از عبور صداهای مزاحم میشود. این عایق به طور شگفت انگیزی صدا را کاهش می دهد به نحوی که حتی شیشه های دو جداره عایق صوتی و حرارتی هرگز با پلی یورتان قابل رقابت نمی باشند این تکنولوژی به صورت چشمگیری صدای محیط را کاهش داده و برکیفیت زندگی شما می افزاید.

نامناسب بودن عایق  پاششی پلی یورتان

برای اجرای فوم پاششی پلی یورتان در ساختمان چه زمانی مناسب است

پلی یورتان پاششی برای عایق کاری ساختمان مزیت های بسیار زیادی دارد که یکی از این موارد نقاط کور ساختمان است . زمانی که فوم پاششی پاشیده می شود این پاشش باید از فاصله حدود 1 تا 1.5 متری باشد و همچنین مواد با فشار خیلی زیاد و به صورت پودر بر روی سطح مورد نظر پاشیده می شود پس هر چیزی که در مسیر تفنگ و یا گان وجود دارد تحت تاثیر قرار گرفته و فوم را تشکیل می دهد که باعث عدم یکپارچگی سطح و نامناسب بودن کیفیت عایق می شود.

زمان اجرای مناسب _عایق_ پلی یورتان

در سقف ساختمان ها به دلیل عبور لوله های آب و فاضلاب و نصب انواع سیستم کانال های سرمایشی و گرمایشی، سیم کشی برق ساختمانها و آویز جهت اجرای سقف کاذب هست توصیه می گردد که این مراحل باید بعد از مراحل عایق کاری ساختمان باشد که این کار باعث یکپارچگی سطح پاشش شده و سریع تر شدن عایق کاری می شود و باعث صرفه جویی مصرف مواد اولیه و هزینه بسیار پایین می شود

منابع:

عایق صدا

Soundproofing-Wikipedia