فوم سخت پلی یورتان بهترین عایق حرارتی

بهترین عایق حرارتی ، فوم سخت پلی یورتانی است یکی از دلایل توسعه فوم سخت نیاز به عایق کاری و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی است .

فوم سخت پلی یورتان به دلایل های مختلفی نسبت به عایق های حرارتی دیگر جز بهترین عایق ها به شمار می رود از جمله دارای سبک وزنی ، چسبندگی بسیار بالا و همچنین دارای قابلیت جذب انرژی را دارد .

سبک وزنی

یکی مزیت های فوم سخت پلی یورتان سبک وزن بودن آن است که می توان در ساختارهای ساندویچی پانل به دلیل اینکه از ترکیباتی سبک و مرکبی شکل تشکیل شده و این عایق نرم و انعطاف پذیر است .


عایق حرارتی

فوم سخت پلی یورتان در مقابل نفوذ گرما ، سرما و انتقال انها مقاومت بهتری نسبت به بقیه مواد دیگر دارد .

چسبندگی

فوم سخت پلی یورتان هنگام تشکیل شدن می تواند به موادی همچون فلزات،کاغذ،سنگ،چسب و غیره... به هم بپیوندند و بچسبند .

قابلیت جذب انرژی

یکی از مزیت های فوم سخت پلی یورتانی که نظر افراد بیشتری را نسبت به خود جلب کرده قابلیت جذب انرژی است که به منظور عایق صدا یا عایق صوت و جلوگیری از اتلاف ارتعاشاعات در سالن های کنفرانس و سالن های کنسرت از انها استفاده می شود .

عایق_حرارتی_ساختمان


این تصویر مربوط به پروژه مسجد ولیعصر جنب پارک دانشجو در تهران است که هدف از انجام این پروژه عایقکاری حرارتی و برودتی سقف است این پروژه در سال 1393 و به متراژ 40000 هزارمتر مربع است که به دلیل معماری مدرن آن، امکان استفاده از عایق های سنتی و قدیمی مشکل بود . از این رو شرکت ایمن پوشش پاسارگاد عایق کاری بام را با بهترین مواد پلی یورتان و به منظور قابل توجهی از میزان زیادی اتلاف انرژی در فصل های زمستان و تابستان کاسته می شود. همچنین در تابستان علاوه بر بازتاب نور خورشید ، عایق حرارتی پاششی ، مانع از خارج شدن هوای خنک داخل به خارج می شود .

سقف بیشترین میزان هدر رفت انرژی را دارد که به سه روش تابش ، انتقال و هدایت به مسیر های مختلف حر کت می کند که استفاده از عایق های حرارتی و برودتی باعث می شود این مسیرها مسدود گردد و همچنین باعث ایجاد محیط گرم و راحت و بدون سرو صدا و کاهش انرژی می شود.

منابع:

ساندویچ پانل
انواع فوم پاششی