فوم پلی یورتان، مقاوم ترین عایق حرارت

فوم پلی یورتان در سوله های صنعتی در شهر نجف عراق توسط ایمن پوشش
اجرای فوم پلی یورتان در سوله های صنعتی در شهر نجف عراق

فوم پاششی پلی یورتان

فوم پاششی پلی یورتان (عایق حرارتی،برودتی و صوتی )یک فوم عایق ساختمان و سوله های صنعتی می باشد که می تواند در دیوارها، درزها و منافذ باز و زیر سقف سوله های صنعتی و مرغداری ها و دیگر نقاط توسط دستگاه های خاص استفاده شود. این فوم جهت ذخیره انرژی در نقاط سردسیر یا گرمسیر ومعتدل جغرافیایی کشور با ضخامت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل چسبندگی بسیار خوبی که بین فوم و سطوح مختلف ایجاد می شود موجب کاهش مصرف سوخت و بهینه سازی انرژی در این اماکن می شود . فوم پاششی پلی یورتان از ترکیب رزین و مواد شیمیایی مانند پلی یورتان ( polyurethane ) یا پلی یون و ایزوسیانت ها ( isocy anate ( تشکیل می شود. این محصول برخلاف مواد شیمیایی و عایق های سنتی دیگر نرژی زا نیست همچنین موش و دیگر حشرات و جوندگان موذی تمایل به جویدن و از بین بردن آن نیستند. فوم پاششی پلی یورتان توسط دستگاه های خاص و به صورت پاششی یا اسپری اجرا می گردد. این محصول در پک 470 کیلوگرم ودر بشکه های 220 لیتری می باشد. که قسمت A یا ایزوسیانات ( isocy anate ) 250 کیلویی و قسمت B یا پلی یون (polyurethane ) 220 کیلوگرم بسته بندی می شود . محصول شرکت ایمن پوشش کاملا وارداتی بوده و از کشورهای چین ، ژاپن و دیگر کشورها تهیه می شود . و کاملا مرغوب و درجه یک می باشد . فوم پاششی پلی یورتان هنگامی که از گان یا تفنگ دستگاه مخصوص اسپری خارج می گردد به صورت گرد و یا فوم رویت می شود ، توصیه می شود که فوم پاششی پلی یورتان توسط منخصصان تهیه و اجرا گردد. تا هم محصول با کیفیت و هزینه کمتری داشته باشد. زیرا این محصول با دانسیته های مختلف عرضه می گردد. بنابراین به این نکته فوق باید اهمیت بیشتری دهیم تا دچار ضرر وزیان نشویم. فوم پاششی پلی یورتان در سال 1940 بوجود آمد. و در زمینه های نظامی به کار گرفته شد. که بیشتر در بدنه هواپیماها مورد استفاده قرار می گرفت .و در سال 1970 به عنوان عایق حرارتی و برودتی مورد استفاده قرار گرفت . فوم پاششی پلی یورتان هنگامی که بر روی سطوح ( فلزی ، دیوار و غیره ) اسپری پاشش می شود بسیار سریع حجم پیدا می کند و به مشکل فوم در می آید و سطح مورد نظر را می پوشاند . فوم پاششی پلی یورتان به دلیل چسبندگی بسیار خوب و یکپارچگی خوبی که بر روی سطح ایجاد می کند و همچنین پیوستگی بسیار خوب سلولهایش مانع ورود و خروج هر نوع هوا و گاز و غیر می شود . به همین دلیل عایق مناسبی در مناطق مختلف جغرافیایی کشور با ضخامت های مختلف اجرا می گردد..

انواع پلی یورتان پاششی

1- فوم سلول بسته پلی یورتان (عایق حرارت و برودت )
2- فوم سلول باز پلی یورتان (عایق صوتی )

فوم پلی یورتان سلول بسته

وم پاششی سلول بسته پلی یورتان که چگالی آن از فوم پاششی سلول باز بالاتر است یا دانسیته با چگالی این محصول متفاوت و متغیر می باشد . ولی بهترین دانسیته با چگالی جهت عایق حرارتی و برودتی با پلی یورتان پاششی 45 کیلوگرم بر متر مربع تا 35 کیلو گرم بر متر مربع می باشد . و در تمام کشور ها از این دانسیته جهت عایق بندی حرارتی و برودتی و درزبندی مورد استفاده قرار می گیرد البته دانسیته بالاتر هم وجود دارد که برای مصارف استحکام بخش و غیره مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین دانسیته پایین تر که جهت پر کردن مورد استفاده قرار می گیرد . فوم پلی یورتان سلول بسته به دلیل دارا بودن ساختار سلول فشرده تر و کوچکتر و تراکم بیشتر سلول هایش عایق مناسب و مورد تائیید متخصصان فوم می باشد . این محصول همانطور که قبلا گفته شده بیشتر بر روی سطوح ، زیر شیروانی یا سوله های صنعتی ، دیوار پیرامون کناف ساختمان ها و همچنین از بیرون بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین این محصول در داخل سرویس های بهداشتی جهت هوابندی نمودن سقف و دیوار استفاده چشم گیری داشته است . پلی یورتان یا عایق حرارتی به دلیل پیوستگی بالا سلول هایش جاذب آب نیست . به همین دلیل در موارد فوق مورد استفاده قرار می گیرد .

فوم پلی یورتان سلول باز

فوم پاششی پلی یورتان سلول باز که در آن منافذ کوچک به طور بسته نشده می باشد . این محصول پاششی یک مانع بسیار خوب برای هوا می باشد . و این خاصیت سلول باز آن موجب می شود که صدا وقتی از طریق هوا انتقال پیدا کند . به محض برخورد با این فوم که شکل اسفنجی دارد شکسته شود و هنگامی که از آن طرف فوم یا اسفنج خارج می گردد کاملا ضعیف یا بصورت صدای آرام به گوش ما برسد . چسبندگی این محصول نیز به سطوح مانند فوم پاششی سلول بسته بسیار خوب می باشد و این خود باعث می شود که هیچ گونه هوایی پشت فوم وجود نداشته باشد که باعث انتقال صدا یشود . از پلی یورتان سلول باز فقط برای دیوار ها داخلی و دیوار مشترک می توان استفاده نمود . در دیوارهای پیرامون پیرامونی ابتدا باید یک فوم سلول بسته با عایق حرارتی استفاده نمود .سپس از این محصول جهت عایق صدا استفاده گردد.از این محصول فوم پلی یورتان سلول باز می توان جهت دیوارهای بین واحدها ، زیر سقف های بین طبقات به جز اول و طبقه آخر ، داخل سرویس ها ، سرد خانه ها و روی سیفون ف دال سالنهای سیینما و غیره استفاده نمود.


شرکت ایمن پوشش پاسارگاد مجری و فروش مواد اولیه فوم پاششی پلی یورتان در ایران فعالیت خود را از سال 1388 آغاز نمود و اکنون به عنوان یکی از واردکنندگان فوم پلی یورتان پاششی در ایران مشغول به فعالیت می باشد .