کاربرد پلی یوریاpolyurea

 

- زمینه ی پارک ها و طرح های تزئینی

 

     پارک ها اغلب از polyurea به عنوان یک پوشش محافظ بر فوم استفاده می کنند.

EPS یا فوم پاششی پلی یورتان برای ایجاد گچبری ساختمان های تزئینی، مجسمه های شخصیت های مختلف، سنگ های مصنوعی، استخر و محیط اطراف آن کاربرد دارد.

- کفپوش و پارکینگ عرشه

سیستم های کفپوش Polyurea محبوب ترین سیستم برای نصب و راه اندازی با قابلیت چرخش سریع هستند. مزایای دیگر سیستم های کفپوش polyurea در دسترس بودن آن ها است. Polyureas بسیار با دوام و عالی برای استفاده در مناطق با ترافیک بالا محسوب می شود. Polyurea با فرمول انعطاف پذیری که دارد کف پوش مناسبی برای محافظت از اشیاء که ممکن است بر روی آن قرار گیرند می باشد.

 

کاربرد پلی یوریا

 

-  ساخت و ساز آکواریوم

polyurea منافعی در جهت بهبود آکواریوم ها نیز در بر دارد.از جمله توانایی ایجاد شکل ها و طرح های مختلف، مقاوم در برابر آب،راه اندازی سریع و در رنگ های مختلف.

- طراحی معماری

پلی یوریا استفاده های زیادی برای مجموعه فیلم و طراحی صحنه تئاتر دارد.

-  قطعات صنعت خودرو

پلی یوریا می تواند به صورت اسپری به قالب مورد نظر تزریق شود. بسیاری از قطعات خودرو امروزه از سیستم های لبه polyurea تولید می شوند. در حال حاضر بسیاری از قطعات کارشده با پلی یورتان جایگزین قطعات ساخته شده از پشم شیشه شده است.

-  پارک آبی و زمینهای بازی

پلی یوریا در سرسره های چوبی، پوشش های محافظ صندلی مرطوب / خشک برای تفریح های سواری، واشر مخزن، مهار آب، آکواریوم، صندلی ورزشگاه پارک استفاده می شود. با توجه به کاهش چرخه نگهداری  Polyureas استفاده از آن به سرعت در حال رشد است.