عایق صوت

یکی از مشکلات رایج در جوامع و بخش های صنعتی، آلودگی صوتی است.عایق صوت با بهره گیری از جدیدترین فناوری روز، ‌راه حلی مناسب برای ایجاد محیطی آرام و دلپذیر در محل کار و زندگی شما می باشد.

در حال حاضر از عایق کاری صوتی، نه تنها در بخش های صنعتی، بلکه در ساختمان های اداری و خانگی نیز استفاده می شود، به طوری که در کشورهای پیشرفته یکی از معیارهای ارزش گذاری بر ملک، علاوه بر عایق کاری حرارتی آن، عایق کاری صوتی آن ملک نیز می باشد.

عایق صوتی نوعی ماده است که انتقال صوت را در فضا کاهش می دهد .

به منظور مقابله و کاهش سر و صدای مزاحم در ساختمانها، از عایق صو تی استفاده می کنند. در واقع در طراحی ساختمان ها باید دو چیز را در نظر گرفت , اول جذب صدا و بعد انتقال آن و از مصالحی استفاده نمود که این خاصیت را داشته باشند. موادی که قادرند امواج صوتی را جذب کرده و مقدار آن را کاهش دهند

 

عایق    صوتی

برای ارزیابی یک عایق صوتی، قدرت آن را در کاهش شدت صوت می سنجند. منابع صوتی مختلف، میزان شدت صوت تولیدی متفاوت دارند.

مزیت عایق صوتی

با توجه به نظر متخصصین ساختمان سازی، هزینه عایق کاری ساختمان ها 1/8 درصد هزینه کل ساختمان است، اما مزایای استفاده از عایق کاری مانند کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از اتلاف گرما و سرمای داخل ساختمان و همچنین اثرات جلوگیری ازورود آلودگی هوا و آلودگی صوتی به داخل محیط زندگی و کار بسیار بالاتر از سرمایه گذاری اولیه برای عایق کاری است.

به عنوان مثال با 2 درصد هزینه اضافی درساختمان سازی برای عایق کاری با پشم شیشه می توان تا 40 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و در ضمن مانع ورود صداهای مزاحم به داخل ساختمان شد.

بهترین عایق صوتی

بهترین عایق صوتی که امروزه وجود دارد عایق های فوم پلی یورتان می باشد زیرا فوم پلی یورتان با داشتن ساختار سلولی، قیمت مناسب و ضریب انتقال صوت بسیار پایین، یکی از بهترین مواد عایق صوتی در جهان محسوب شده و در صنایع بسیار مختلف و گسترده ای استفاده می شوند

.